Registrácia

Kontakt

Fórum

Tvrdošínska Florbalová Liga ročník 2009.

II. ročník amatérskej florbalovej ligy o putovný pohár primátora mesta Tvrdošín Ing. Ivana Šašku.

Organizátor: Florbalový Klub Tvrdošín v spolupráci s mestom Tvrdošín.

Začiatok : 8.marec 2009 o 9.00 hod.

Kategória : Muži od 15 rokov a viac (povolené dve výnimky mladšie max.14 roční)

Hrací deň: Nedeľa
Systém : každý s každým ,play off , o umiestnenie.

Haly : MŠH -Tvrdošín
Hrací systém : 5+1, 2x20 min . podľa medzinárodných florbalových pravidiel (IFF)
Rozhodcovia : Licencovaní nin. licencia „C“ (zabezpečí organizátor)
Kontakt hlavný organizátor:
Milan Burdel e-mail : burdel.milan@post.sk, burdel@orava.sk.
mob : +421 0903 629 996

Minimálne požiadavky na organizáciu ligového kola ktoré zabezpečí usporiadateľ:
k dispozícii sú certifikované bránky, mantinely
- ihrisko v hale/telocvični má rozmery min. pre hru 5+1!!! (36 x 18m).
- minimálne 2 šatne pre družstvá a 1 šatňa pre rozhodcov, s fungujúcimi sprchami
- usporiadateľská služba (časomerač, zapisovateľ, obsluha mantinelov - aspoň jedna osoba)
- zdravotnícka služba priamo v hale (môže ňou byť osoba, ktorá má ukončený kurz prvej pomoci - študenti po 1. ročníku Strednej zdravotníckej školy, lekár a pod., ktorá bude mať so sebou lekárničku)
- organizátor bude mať povinnosť odoslať výsledky turnaja najneskôr do uzávierky do regionálnych novín Naša Orava, Čierna Orava a Tvrdošanské noviny a do 24 hod. uverejní výsledky na web stránke klubu Fbk Tvrdošín (www.fbktvrdosin.eu).
Na začiatku ligy prebehne za prítomnosti vedúcich družstiev rozlosovanie celej ligy podľa ktorého prebehne celá súťaž.
Bude určená disciplinárna (vedúci družstiev) a rozhodcovská komisia (všetci rozhodcovia, nominovaní do jednotlivých zápasov TSFL ,ktorý si zvolia predsedu komisie)
Platby:
Každý tím ktorý sa prihlási do TSFL je povinný uhradiť štartovné do 15.2.2009 na číslo účtu: Florbalový Klub Tvrdošín Medvedzie 38/23 SLSP- č.ú.0323031960/0900 alebo priamo usporiadateľovi.
Štartovné na sezónu 2009 činí 3000sk = 100 € + kaucia (zábezpeka) 1000sk = 33 €  za družstvo ,ktorá bude vrátená vedúcemu družstvu po ukončení turnaja v plnej výške t.j.1000sk = 33 € ak sa daný tím sa nedopustí žiadneho priestupku podľa bodu 1a, a 1.b, 1.c, priestupky.
Priestupky:
1.a,V prípade že sa jeden s účastníkov nemôže zúčastniť kola je povinný to nahlásiť usporiadateľovi min. 24 hod. pred stretnutím .
Ak sa nezúčastní daného kola bez ospravedlnenia je povinný zaplatiť všetky výdaje súpera a zaplatí pokutu 500sk= 16 € organizátorovi turnaja.
Ak sa bude priestupok opakovať viac krát organizátor má právo tento tím vylúčiť s turnaja.
1.b,Ak niektorý hráč s tímu spôsobí akúkoľvek škodu na majetku v mieste diania turnaja bude tímu odpočítaná kaucia vo výške 1000sk = 33 € a dotyčný bude musieť nahradiť spôsobenú škodu v plnej výške!
1.c, ČK3 vylúčenie z turnaja!!! 500sk = 16 €. Hráč, ktorý fyzicky napadne spoluhráča ,protihráča, rozhodcu, usporiadateľa, alebo diváka bude potrestaný ČK3 a jeho tím finančnou pokutou 500sk= 16 € a hráč bude vylúčený s turnaja!
Protest:
Prípadný protest musí byť podaný písomnou formou do 24 hod od skončenia turnaja disciplinárnej komisii (vedúci mužstiev)
Poplatok za protest činí 300sk=10 €.
Rozhodnutie disciplinárnej komisie je konečné.
Každé družstvo je povinné odovzdať súpisku pri registrácii!!!
Na súpiske treba vyznačiť vedúceho mužstva a kapitána. Na zápas môžu nastúpiť len hráči uvedený na súpiske podpísanej kapitánom a vedúcim družstva.
Zápis o stretnutí je nutné vyplniť najneskôr 5 min. pred začatím stretnutia a odovzdať k stolíku časomerača!!! Po skončení zápasu je kapitán povinný skontrolovať zápis o stretnutí (prípadné pripomienky) a podpísať ho!!!
Čakacia doba je maximálne 10min, potom nasleduje kontumácia 0:5 v neprospech nezúčastneného družstva. Pri dvoch kontumáciách bude družstvo vylúčené s ligy a jeho výsledky anulované (sankcie vidď.1.a ,odsek o nezúčastnení sa na danom kole bez dôvodu).
Každý hráč môže štartovať len v jednom tíme počas celej ligy.
Počas základnej časti je možné dopisovať hráčov do súpisky ale len takých ,ktorý doposiaľ nenastúpili v inom tíme ,ktorý štartuje na tomto turnaji. V play off nie je dovolené na súpisku dopisovať ďalších hráčov!.

Výnimky turnaja:
Usporiadateľ turnaja povoľuje dve výnimky v každom tíme a to
a, Hráči mladší ako 15 rokov a to max. 14 roční ,Všetci hráči, ktorí nedovŕšili do začatia turnaja 18 rokov, sú povinní mať so sebou potvrdenie od oboch rodičov že môže štartovať na turnaji a to s ich vedomím a na vlastné riziko .
b,  hráči, ktorý štartujú v inej regionálnej lige mimo tých tímov, ktoré prizval na turnaj usporiadateľ.
Vylúčenia hráča :
ČK1-vylúčenie hráča do konca zápasu ,ČK2 stop na ďalšie stretnutie ČK3 vylúčenie z turnaja!!! (viď pravidlá IFF+ odsek priestupky 1.c,)
Výstroj hráčov musí obsahovať rovnaké dresy celého družstva a označené číslami od 2 do 99 (čísla sú povinné).V prípade rovnakých dresov je hosťujúce družstvo povinné prezliecť sa do sady dresov inej farby alebo použiť rozlišovacie triká.
Ceny:
Na konci celej súťaže bude víťaz odmenený putovným pohárom primátora mesta Tvrdošín Ing.Ivana Šašku.
Umiestnený na prvých troch priečkach dostanú diplom, poháre a medaile.
Ostatní zúčastnený dostanú diplom.
Budú odmenený individuálne hráči ako najlepší strelec, najproduktívnejší hráč a najlepší brankár ligy.
Špeciálne ceny:
Hlavný usporiadateľ odmení tím, ktorý bude mať na svojom konte čo najmenej trestných minút cenou FAIR PLAY.
Hlavný usporiadateľ odmení najlepšieho rozhodcu počas celej ligy (rozhodne komisia rozhodcov a vedúcich družstiev).
Všetci dostanú upomienkové predmety.
Konečné ustanovenia:
Usporiadate si vyhradzuje právo posunúť hrací čas vo výnimočných prípadoch t.j. ak sa oneskorí niektorá s mestských podujatí!
Tak tiež zrušiť hrací deň poprípade ho presunúť na iný termín, ktorý bude vyhovovať väčšine tímov (rozhodne komisia vedúcich družstiev).
Turnaj nie je poistený a každý hráč štartuje na vlastné riziko!!!

9. CPO Podbieľ

Počet strelených gólov : 547 gólov -  základná časť 370 gólov , play off 177 gólov.

Priemer na jeden zápas : 10,51 gólov.

Najviac strelených gólov v zápase 23 gólov (Fbk Tvrdošín – Pepino Orava 19:4)

Najmenej strelených gólov v zápase 2 góly  (MK-Šport Nižná – Unihoc Team 1:1)

Počet udelených trestných minút v jednotlivých družstvách:

1

U-17 Tvrdošín

2 min

0  min

2 min

2

MK - Šport Nižná

8 min

4min.

12 min

3

Unihoc Team

6 min

11 min

17 min

4

Fbk Tvrdošín

13 min

4 min

17 min

5

FBC Pepino Orava

12 min

6 min

18 min

6

Jamajka Team D.K.

16 min

8 min

24 min

7

MšK Trstená

18 min

14 min

32 min

8

Zeman

22 min

19min

41 min

9

CPO Podbieľ

22 min

nehral

22 min

spolu:

185  min

Priemer trestných minút na jeden zápas : 3,55 trestných minút.

Počet štartujúcich hráčov v lige: 116 hráčov.

Najviac divákov na zápase:  finále 200 divákov.